Aleksandrina Marija da Costa rođena je 30. ožujka 1904. u Balasaru, malome mjestu u Portugalu. Majka ju je kršćanski odgojila. Sa sedam godina pohađa osnovnu školu, ali samo godinu i pol. Živahna, vesela i jake konstitucije, počinje raditi u polju. U četrnaestoj godini dogodilo se nešto što je obilježilo sav njezin život: da bi pobjegla pred nasiljem zlonamjernih ljudi, baca se kroz prozor. Posljedice su bile strašne, iako se nisu odmah pokazale. Do 19 godine ide u crkvu, ali paraliza sve više napreduje i bolovi postaju nepodnošljivi. Godine 1925. pala je u krevet iz kojeg se nije više dizala. Tražeći čudo ozdravljenja, shvaća da je njezino poslanje “trpjeti, ljubiti, činiti pokoru”. Tada započinje veliko sjedinjenje s Isusom “zatvorenikom” svih svetohraništa u svijetu. Godine 1935. čuje po prvi put Isusa koji joj izražava svoju želju da svijet bude posvećen Bezgrješnom srcu Marijinu.

Godine 1938. Aleksandrina svakog petka proživljava s vidljivim znakovima i pokretima različite faze Isusove muke, dok se boli i đavolski napadi povećavaju. Tada se njezin duhovni vođa, isusovac Mariano Pinho, izravno obraća papi Piju XI. da zatraži posvetu svijeta Bezgrješnom srcu Marijinu. Kad je zahtjev za posvetom prihvatio papa Pio XII. 1942., prestala je vidljiva muka petkom i zapoeo drugi “znak”, koji je trajao posljednjih trinaest godina života. Aleksandrina od tada više ništa nije jela i živi samo od euharistije. Na poziv svoga novog duhovnog vođe don Umberta Pasqualea, 1944. postaje salezijanka suradnica. Tisuće posjetitelja sa svih strana dolazile su k njoj tražiti savjet i molitvu. Aleksandrina je umrla 13. listopada 1955. Ivan Pavao II. proglasio ju je blaženom 2004.