Božićna duhovna obnova za mlade održana je 22. prosinca u crkvi Sveta Mati Slobode. Voditelj fra Jozo Zovko započeo je zazivom Duha Svetoga na mnogobrojne sudionike te nastavio molitvom da naša srca budu ispunjena darovima i plodovima Duha Svetoga. Slijedio je nagovor u kojem je istaknuto ovo važno vrijeme neposredne pripreme za Božić kad će Isus pokucati na vrata nutrine svakoga od nas. On nas želi obdariti samim sobom i zato trebamo dopustiti da nas Bog iznenadi svojom dobrotom i milosrđem jer je ono veće od svih naših slabosti i grijeha. Zato i dolazi na svijet da nas oslobodi svega što nas opterećuje i zarobljuje. Ponekad nismo ni svijesni našeg suvremenog ropstva i ovisnosti o modernim tehnologijama, internetu, kupovini kao i mnogim drugim stvarima koje nas udaljuju od Gospodina i zatvaraju vrata našeg srca. Nakon nagovora slijedilo je klanjanje uz molitvu krunice Božanskom milosđu na nakanu mira i ljubavi u duši pojedinca,unutar svake obitelji, svih redovničkih zajednica, našeg grada i cijele domovine.

M.M.

GALERIJA SLIKA