Dvojica mladih Žepčaka, salezijanaca, Danijel Dragičević i Ivan Karol Širić položili su, pred mnogobrojnim članovima obitelji, župljanima i svećenicima, doživotne zavjete i (p)ostali članovi salezijanske redovničke obitelji. Svečano euharistijsko slavlje, uz koncelebraciju brojnih svećenika, predvodio je don Pejo Orkić, provincijal Hrvatske salezijanske provincije. Na početku obreda, istaknuto je kako nema ništa ljepše nego biti zahvaćen Kristovim Evanđeljem. U propovijedi je provincijal još jednom naglasio da, čak i kada to tako ne izgleda i kada se ne vide plodovi nečijega rada, Bog je uvijek sa svima nama. Osvrnuo se i na kratku, ali bogatu povijest salezijanskog djelovanja u Žepču naglasivši kako su upravo salezijanci u ovaj kraj došli onda kada su mnogi iz njega pokušavali otići. – Bog nam je to vratio tako da danas imamo vas: dvojicu svećenika, dvojicu redovnika i jednog kandidata za novicijat – rekao je. Na kraju propovijedi provincijal se prisjetio i riječi pape Franje koji je u ovog godini, godini posvećenog života, pozvao da budemo ljudi molitve i intenzivnog života na Božjem putu, da budemo osobe koje će čeznuti za Kristom i upoznati živoga Boga u euharistiji i Božjoj riječi. Po završetku misnog slavlja, druženje i proslava ovog važnog dana u životu mladih salezijanskih klerika, premjestilo se u prostor KŠC-a Don Bosco.

DB