Na svetkovinu svete Marije Dominike Mazzarello, 13. svibnja 2015., apostolski nuncij Svete Stolice u Republici Hrvatskoj, mons. Alessandro D’Errico u koncelebraciji s desetak svećenika salezijanaca u svetištu Sveta Mati Slobode proslavio je svečanu svetu misu svetkovine suutemeljiteljice Družbe  naših sestara, kćeri Marije Pomoćnice. Uz provincijala hrvatskih salezijanaca, don Peju Orkića i provincijalku, s. Damjanu Tramte, te sestara iz zajednice, slavlju su nazočili članovi Salezijanske obitelji iz Zagreba, mnogobrojni prijatelji, suradnici sestara, te djeca i mladi. Svečanu homiliju održao je tajnik hrvatske salezijanske provincije, don Stjepan Bolkovac. U poticajnim riječima na početku i kraju euharistijskog slavlja, mons, D’Errico, na tragu učenja Pape Franje osobito je naglasio važnost radosnog naviještanja evanđelja, gorljivost za Krista, potrebu za odvažnim odlaskom među braću i sestre te uvjerljivim i radosnim svjedočenjem pripadnosti Kristu kao i nošenju nade koju On daje. Između ostloga, istaknuo je radost, jednostavnost i plodnost ove svetice koja je sva izgarala za bližnje, osobito za najpotrebnije djevojčice, a kojima je uz zanat vlastitim primjerom i konkretnom ljubavlju znala ponuditi smisao života u običnosti svakidašnjice pa je stoga i danas aktualna. Njezina karizma danas živi u mnogim zemljma diljem svijeta, a mons. D’Errico je zaželio da okrjepom novih zvanja sve dublje i snažnije zaživi i u našoj domovini. Svetu misu glazbeno su animirala djeca i mladi iz župe u, za tu priliku, ujedinjenom sastavu kojim se izriče snaga pjesme, ali i zajedništva generacija u hodu svetosti. Mala, ali hrabra zagrebačka zajednica sestara na čelu sa s. Jelenom Kolar na osobit način daje svoj doprinos u radu s djecom i obiteljima u župi na Jarunu te u cjelovitoj formaciji studentica za koje već niz godina drži i katolički dom.  Nakon euharstijskog slavlja, mons. D’Errico uputio se u kuću sestara gdje je slijedilo druženje oko stola i gdje se bolje upoznao sa sestrama, studenticama, te duhom i djelatnostima sestara.

KMP