U petak, 13. ožujka naše je svetište posjetila skupina pripadnika Udruge poginulih i nestalih hrvatskih branitelja Hercegovačko- neretvanske županije. Predsjednica Udruge gđa. Spomenka Šimović rekla je kako voli često posjetiti upravo  svetište Svete Mati Slobode koje brine, osvještava i nosi spomen na poginule hrvatske branitelje. Skupina je prisustvovala na večernjoj svetoj misi te je nakon euharistije u prisustvu don Filipa obišla i razgledala svetište. Ovom prilikom, don Filip je okupljenima ispričao povijest izgradnje i značaj Svete Mati Slobode. Hodočasnici su zadovoljni napustili našu crkvu i rekli kako se nadaju još kojem dolasku u svetište koje molitvom za domovinu i za sve koji su za nju položili živote ulazi u niz hrvatskih zavjetnih marijanskih svetišta.