Dragi župljani, vjernici i prijatelji!

Izgradnjom spomen-crkve Sveta Mati Slobode u Jarunu ostvaren je važan odgojno-pastoralni projekt za Jarun, grad Zagreb i čitavu domovinu. Projekt uređenja kompletnog prostora svetišta još nije dovršen. Preostalo je još 1000 m2 podrumskog prostora za urediti. Salezijanci koji rade u Svetištu Sveta Mati Slobode zajedno s Hrvatskom salezijanskom provincijom odlučili su urediti taj podrumski dio svetišta. Uređenje i opremanje višenamjenske dvorane i pratećih prostorija, ima za cilj obogatiti i proširiti već postojeće pastoralne mogućnosti i aktivnosti jer postojeći prostori koje svetište trenutno koristi nisu dovoljni. Okvirni troškovi saniranja, uređenja i opremanja navedenih prostora bit će oko 2.700.000 kn.

Ovih dana započeli smo s prvom fazom radova, tj. postavljanje hidroizolacije. Time rješavamo problem prodora vode u podrumske prostore, što je do sada bila prepreka za njihovo korištenje. Uz financijska sredstava župne zajednice i Hrvatske salezijanske provincije koja ćemo uložiti u uređenje, Vas dragi župljani i prijatelji pozivamo da nam, u koliko možete, pomognete u ovom važnom projektu za naše pastoralne potrebe. Vaš novčani dar možete dati uplatom na račun Hrvatske salezijanske provincije: Hrvatska salezijanska provincija, Omiška 8, 10000 Zagreb, IBAN: HR2623600001101275240,  s naznakom: za uređenje dvorane, ili osobno predati u župnom uredu svetišta Sveta Mati Slobode na Jarunu.

Unaprijed zahvaljujemo za svaku Vašu podršku, pomoć i molimo za Božji blagoslov!

 IDEJNI PROJEKT