Na blagdan Majke Božje Lurdske obilježava se Svjetski dan bolesnika. Ovaj svjetski dan utemeljio je papa Ivan Pavao II. posebnim pismom datiranim 13. svibnja 1992. i naslovljenim na kardinala Fiorenza Angelinija, predstojnika Papinskog vijeća za pastoral zdravstvenih djelatnika, a kao cilj toga Dana naznačena je želja da se društvo senzibilizira za potrebe bolesnika, te da im se osigura bolja zdravstvena skrb. Kao datum obilježavanja Svjetskog dana bolesnika izabran je 11. veljače, kad se u Katoličkoj Crkvi slavi spomendan Blažene Djevice Marije Lurdske, budući da je marijansko svetiše u Lourdesu, poznato po brojnim čudesnim ozdravljenjima, postalo velikim okupljalištem bolesnika koji se ondje dolaze moliti. Svetu misu u zavjetnoj crkvi Sveta Mati Slobode predvodio je župnik, don Ante Vasilj. Nakon molitve vjernika uslijedio je sakrament bolesničkog pomazanja. Nakon svete mise svi su se uputili u Veliku dvoranu Svetišta, gdje je župni Caritas organizirao prigodno druženje starijih osoba uz domjenak. Na početku je sve prisutne pozdravio župnik don Ante koji je zahvalio našem Caritasu i Školi za medicinske sestre na organizaciji ovog događanja. Škola za medicinske sestre u Mlinarskoj ulici, već 20 godina sudjeluje u ovome našem župnom događanju i to predvođena profesoricom Ankom Šabanović sa svojim učenicima. Nakon toga, učenici Škole za medicinske sestre Mlinarska prisutnima su mjerili krvni tlak i razinu šećera u krvi. Uz fine sendviče, kavu i sokove, druženje je pratila pjesma potpomognuta ‘harmonikašem’ Dragom Siladijem. Susret su uveličali i članovi zbora iz Kustošije koji su svojom pjesmom uljepšali ovo druženje .