Članovi Udruge ratnih veterana “Hrvatski Domobran” iz Kutine posjetila je Svetište Sveta Mati Slobode u petak, 5.12. predvođeni  dopredsjednicom gospođom Maricom Rumišek. Dolaskom u Zagreb pohodili su Mirogoj, gdje su se pomolili na grobu predsjednika Tuđmana i kod spomenika braniteljima. Sudjelovali su na Kapt0lu kod Franjevaca na misi za prosinačke žrtve. Između ostalog obišli su i branitelje u šatoru u Savskoj ulici. Na kraju svoga pohoda Zagrebu došli su u crkvu Sveta Mati Slobode. U crkvi ih je dočekao župnik don Ante Vasilj, koji im je pripovijedao o ideji i gradnji Svetišta. Između ostaloga upoznao ih je s don Boscom i salezijanskom karizmom. Na kraju susreta župnik je svim posjetiteljima darovao vodič Svetišta. Naravno nije izostalo uobičajeno fotografiranje.