U srijedu, 3. prosinca 2014. u poslijepodnevnim satima učenici osmih razreda iz OŠ Bedekovčina posjetili su Svetište Sveta Mati Slobode. U pratnji učenika bile su vjeroučiteljice Marica Celjak i Melita Ćarorko i još dvije profesorice, Vesna Košutić, prof. hrvatskog jezika i Maja Burek, prof. likovnog odgoja. Na početku pohoda učenici su se pomolili za poginule branitelje čija su imena upisana u kenotafu crkve. Nakon molitve, župnik don Ante upoznao ih je sa salezijancima i don Boscom, čiju 200 obljetnicu rođenja slavimo 2015. godine. Govoreći o ideji, gradnji i značenju crkve Sveta Mati Slobode, don Ante im je između ostaloga preporučio da trebaju cijeniti žrtvu hrvatski branitelja i trajno čuvati uspomenu na poginule hrvatske branitelje.  Nakon upoznavanja s crkvom učenici su marljivo bilježili pojedinosti vezane uz crkvu kao i svoja osobna zapažanja. Pohod učenika je završio molitvom i fotografiranjem ispred istočnog pročelja crkve pred zaštitnim znakom (Pieta Croatica).