Povodom obljetnice pada Vukovara u utorak, 18.studenog u crkvi Svete Mati Slobode održano je svečano misno slavlje koje je predvodio mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački. I ove godine crkvu su ispunili ponosni hrvatski branitelji, njihove obitelji te obitelji poginulih branitelja, kao i oni koji su došli odati počast poginulim žrtvama Vukovara. U svojoj propovjedi, mons. Šaško je napomenuo na važnost tog zajedništva, ali da ono treba stupove u obliku obilježavanja sjećanja na dane kao što je pad Vukovara.  Usporedio je njihovo predanje života, njihovo tijelo s Kristovim izrazivši na kraju čvrstu vjeru u njihovu proslavljenost u Nebu. Misno slavlje svečanom pjesmom popratio je mješoviti zbor župe Duha Svetoga i bogoslovi hercegovačke franjevačke provincije iz Dubrave u Zagrebu.Nakon mise održan je prigodni koncert ”Bogu i domovini“.

PROPOVIJED

GALERIJA SLIKA