Približavajući se sve više glavnom fokusu svetkovine svetišta, i drugi dan trodnevnice, u petak 7.11. započeo je baš u Marijinom duhu. Mladi instruktori poveli su moljenje krunice u crkvi, a nastavak je preuzeo don Stjepan Matijević predvodeći sveto misno slavlje. Na misi su koncelebrirali i don Filip Tomić, don Damir Stojić, don Stjepan Tribuljak. Glazbeni sastav Mater Libertatis je svojim lijepim skladbama pridonio još svečanijem tonu misnog slavlja. Don Stjepan Matijević je i ovog dana propovijed okrunio našom predivnom Majkom Marijom, predstavljajući je vjernicima kao vrata prema Nebu. Istaknuo je da je upravo Marija znak, posebno u svakoj Katoličkoj crkvi, koji nas svojim primjerom podlaganja Božjoj volji vodi upravo srcu vjere – prepuštanju u najvećoj poniznosti Bogu i njegovim svetim planovima spasenja. Marija je utjelovljenje najpredanijeg i najsvetijeg majčinstva, Marija je puna ljubavi za svakoga od nas, ona je naša duhovna majka. Ona je bila prisutna u stvaranju prve Crkve, ona je tako ponizno slušala poticaje Duha Svetoga te je i danas prisutna u vođenju svoje Crkve, Crkve koja slavi raspetu ljubav svoga sina Isusa i njegovo Uskrsnuće. Ona je primjer žene koja je cijelu sebe dala za Božji plan, za Isusa, za ovu Crkvu, pritom pokazujući istinsku i duboku nesebičnost. Don Stjepan Matijević je naglasio da svatko od nas treba svoj identitet tražiti u njenom liku, kako bi mogao još dublje shvatiti želje našeg Oca, njegove planove za naš život, jer je ipak Djevica Marija najbolje znala kako čitati Božje i Isusovo srce. Ona je Sveta, Ona je Bezgrešna, Ona je naša Majka, Ona je tvoj i moj put prema Nebu. Sveta misa je završila klanjanjem, a mladi su nastavili druženje u prostorijama župe uz rezanje kestena za župnu kestenijadi. Dragi don Boscov prijatelju, pridruži nam se i na preostala dva dana svetkovine naše župe još bolje upoznajući Svetu Mati Slobode. (Ako se odvažiš doći, i kesteni te čekaju uz koju šalicu prijateljskog druženja! :)

M.B.