U nedjelju, 29.6.2014. na svetkovinu sv. Petra i Pavla, don Ivan Matijević, proslavio je svoju 40. obljetnicu svećeništva. Misom zahvalnicom u Svetištu Svete Mati slobode, zahvaljujući Bogu za sve dobro i za ono manje dobro što ga je snašlo, prigodni govor je održao župnik don Ante, zahvaljujući mu za požrtvovno i nesebično propovijedanje i širenje Božje Riječi.

67. godišnji don Ivan, dao je svoj zavjet Bogu prije 48 godina, a zaređen je za svećenika prije 40 godina – 29.6.1974. na samu svetkovinu sv.Petra i Pavla u zagrebačkoj prvostolnici uz 50-tak mladomisnika. Kao kapelan, započeo je svoju svećeničku službu u župi Sv. Ane u Rudešu do 1976., te 1978.kao kapelan u Rijeci u Veloj crkvi Kosi toranj, a kao župnik obnašao je službu 3 god.u Crkvi sv.Josipa u Rijeci. 1981.odlazi u Rim gdje 1 godinu studira župski pastoral, a zatim odlazi u misije kao pučki misionar po Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini. 1982.preuzima u Slavoniji Župu Srca Isusova u Ivanovom selu, gdje je župnik 11 godina. Nakon Slavonije 1993. odlazi na 5 god. u Njemačku, Nünberg – salezijansku župu. 1998.g.opet dolazi u Slavoniju – Končanicu kao župnik župe Uznesenja BDMarije do 2008., a zatim dolazi u Zagreb na Knežiju, Župu Marije Pomoćnice kao kapelan i ekonom – 2 godine. 2010.odlazi na službu u Beli manastir, Župu sv. Matina. Tu je veoma teško obolio od zatajivanja unutarnjih organa. 2,5 mjeseca trajala je borba liječnika za njegov život, a teška neizvjesnost trajala je za vrijeme kada je bio u komi 40 dana. Bila su to 2,5 mjeseca žarke molitve i vapaji Bogu vjernika po cijeloj Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini, do Amerike i Australije. Gospodin se proslavio u njegovoj bolesti i čudesno ga ozdravio na zadivljenje liječnika čije prognoze nisu bile optimistične, a najblaži oblik bio je “život u kolicima i bez bubrega”. Sam don Ivan, nakon izlaska iz kome, predao se u zagovor tada još blaženom, a sada  već sv.Ivanu Pavlu II. Don Ivan je zahvalan Bogu za čudesno ozdravljenje, te je u zahvalu Bogu, po zagovoru sv.Ivana Pavla II služio 30 Gregorijanskih misa i svakodnevno Mu zahvaljuje kroz svoja svjedočenja i vršenje svoje svećeničke službe. Nakon ozdravljenja 1 god. je bio na Knežiji, a zatim 1 g.u Samostanu časnih sestara u Ivancu, te 2012. god. opet na Knežiji. Od 2013. don Ivan je u Župi Duha Svetoga na Jarunu. Od veljače 2014. iza Sviječnice, Božjom ljubavlju i providnošću, a na poticaj župnika i želje molitelja MZ sv. Josipa za duhovnikom, koji će nas duhovno snažiti i hraniti Božjom Rječju, don Ivan se velikodušno i svojom dobrom voljom odazvao i prihvatio i te dužnosti, usprkos svojih mnogobrojnih dobrovoljnih obaveza – služenja Bogu i bližnjima u potrebi. S ljubavlju i u zahvalu, nakon sv. Mise, 25.6.2014. Molitvene srijede sv.Josipu, u ime MZ darovali smo mu posebno lijepu albu, kojoj se veoma  obradovao i od srca zahvalio ! Nakon toga je uslijedilo čašćenje i druženje uz kolače i pjesmu, kao i nakon sv. Mise u Svetištu Svete Mati slobode.