Tradicionalno gostovanje župnog Mješovitog zbora na Trsatu i ove je godine nastavilo svoju tradiciju. Ovo je prigodno gostovanje u Svetištu Gospe Trsatske koje se događa uz blagdan ovog poznatog marijanskog svetišta. Zbor s Trsata također svake godine dolazi na Jarun i sudjeluje na proslavi dana našeg Svetišta. Ova hvale vrijedna tradicija je učvršćivanje zajedništva zborova ovih dvaju svetišta. Konačno ime našeg Svetišta ima svoju povezanost s ovim poznatim marijanskim svetištem. Iz trsatskih litanija je uzet i naziv za našeg Svetiša, Sveta Mati Slobode.
Naš zbor ugodno je dočekan u crkvi Marije Pomoćnice kod Salezijanaca u Rijeci. Ugostili su ih don Mirko Režek i don Josip Ljubić, svećenici koji su djelovali ovdje na Jarunu.
Zahvaljujemo se na gostoprimstvu i srdačno vas isčekujemo na proslavi dana našeg svetišta.