Ekipa Jedra, koja vam inače nedjeljom poslije svetih misa stoji na usluzi, u petak 2. svibnja uputila se na gorje Žumberak, u mjesto Kalje, te tamo provela tri dana. U samom srcu gorja bili smo u maloj kućici i tamo svladali paljenje vatre, usavršili spremanje gulaša, dijelili miomirise dima, preživjeli noć bez struje i svaki dan zajednički proveli neko vrijeme u molitvi. Unatoč kiši, koja je onemogućila šetnju i istraživanje predivnih brežuljaka u okolici, Jedraši su slobodno vrijeme kvalitetno iskoristili u veselju produbljujući zajedništvo.

Cilj izleta je bio zbližavanje i kako još više poradili na kvaliteti međusobnih odnosa koja bi se, između ostaloga, trebala odraziti na učinkovitost u Jedru. Nedjeljno jutro proveli su na svetoj misi u Kalju, u crkvi svetog Mihaela Arkanđela. Tamo nas je zatekla svečana atmosfera. Naime, u nedjelju se slavio sveti Florijan, zaštitnik vatrogasaca, pa su na misu došli vatrogasci iz okolnih sela i sudjelovali u slavlju svete mise. Mala crkvica se dupkom napunila, na radost mještana. Svetu misu predvodio je vlč. Juraj Jerneić a Jedraši su aktivno sudjelovali ministrirajući i čitajući nedjeljna čitanja. Na povratku smo svratili u Krašić, rodno mjesto blaženog Alojzija Stepinca. Posjetili smo župnu crkvu Presvetog Trojstva te se tamo kratko pomolili i zahvalili Bogu na zajedništvu i snazi koja nas prati kroz volontiranje i služenje župi.