Dragi krizmanici,

koristim priliku u svoje ime kao župnik i u ime braće salezijanaca, sestara i vjeroučitelja čestitati vam ovaj važan događaj u vašem životu, primanje sakramenta Potvrde. Želimo vam puno mudrosti i razboritosti i snage Duha Svetoga da ostanete vjerni svojim obećanjima koja ste rekli prilikom primanja sakramenta Potvrde. Svjesni smo da je puno izazova koji su danas pred vama kao i drugih poteškoća na osobnoj i zajedničkoj razini. Ne možemo pred poteškoćama zatvarati oči. Isto tako vjerujemo da u vama postoji puno mladenačkog zanosa i ideala da ste spremni suočavati se sa izazovima i pronalaziti načine kako ostati vjeran svojim idealima i životnim vrijednostima. Vjerujemo da niste sami na tom putu. Nadamo se da imate povjerenje u svoje roditelje, učitelje i svećenike i sigurni smo da su svi spomenuti spremni pomoći vam u vašem hodu. Ako netko i zakaže, zbog različitih okolnosti, imajte povjerenje u Isusa Krista on vas sigurno neće nikada razočarati. Slobodni smo reći vam jedenu preporuku, budite vjerni svojim obećanjima i hranite svoj duhovni život na molitvi i slavljenju sakramenata. Neka vam nedjeljna sveta misa bude izvor milosti za sve što činite i kanite činiti  u životu.

Vaši salezijanci