U nedjelju, 13. travnja u crkvi Sv. Mati Slobode održana je posljednja kateheza i zajednički susret  svih srednjoškolaca, studenata i ostalih mladih ususret SHKM Dubrovnik 2014. Susret je vodio don Damir Stojić, SDB. Izrazio je veliko zadovoljstvo što se na ovo hodočašće mladih odazvalo 550 mladih koji će popuniti 11 autobusa i krenuti put Dubrovnika. U svome nagovoru, objasnio je koji je cilj hodočašća i svakom sudioniku zadao zadaću da u ovo hodočašće ugradi barem jednu nakanu. Također, u nagovoru, don Damir je pričao o slobodi. Tumačio je Pavlovu poslanicu Galaćanima gdje se posebno dotakao rečenice "Za slobodu nas je Krist oslobodio. Prema tome, budite nepokolebljivi i ne dopustite da vas ponovno uprežu u jaram, u ropstvo" (Gal 5,1). Nakon nagovora uslijedilo je prekrasno klanjanje pred presvetim. Susret je pjesmom animirao župni zbor srednjoškolki "Mirabilia Dei". Nakon klanjanja su prisutni sudionici imali priliku upoznati svog voditelja autobusa i od njih  dobiti sve informacije o susretu.

Važne informacije o susretu:

Polazak: Petak 25. travnja – crkva Sv. Mati Slobode:
sveta misa i blagoslov hodočasnika u 20 sati
polazak nakon mise (najkasnije u 21.20 sati) s parkirališta

Povratak: 27. travnja u noćnim satima (ned/pon)

Smještaj: u župi Mokošica-Dubrovnik

Napomene: obavezno ponijeti:
-vreću za spavanje(spavanje u dvorani)
-osobnu iskaznicu (zbog prelaska granice)