U petak 4. travnja u crkvi Svete Mati Slobode nakon križnog puta, koji su animirali jarunski salezijanci suradnici, i večernje mise održan je dobrotvorni korizmeni koncert vokalnog ansambla Angeluš. Svojom izvrsnom a capella izvedbom hrvatskih korizmenih napjeva vokalni ansambl Angleuš oduševio je okupljene vjernike približivši im tradicionalne pučke napjeve koji se tijekom korizme pjevaju diljem Hrvatske.

Koncert su organizirali salezijanci suradnici Mjesnog središta Jarun u sklopu svog projekta “Šibom do znanja”, čiji je cilj prikupljati novčanu pomoć za školovanje djece iz siromašnih i mnogobrojnih obitelji koje žive na području jarunske župe Duha Svetoga. Doprinosima velikodušnih vjernika sakupljeno je ukupno 3 340 kuna. Projekt se nastavlja i ove nedjelje kad će suradnici nakon svetih misa sakupljati priloge dijeleći ukrasne uskrsne šibe koje su u ugodnom salezijanskom ozračju zajedništva, igre i veselja izrađivali s djecom i mladima tijekom večernjeg oratorija. Zahvaljujemo djeci i mladima jarunske župe i Školske grupe “Družbica Bezgrešne Marije” što su svojim vrijednim trudom i zalaganjem odvojili dio svog slobodnog vremena i učinili dobro djelo za one kojima je potrebna pomoć.