Skupina volontera instruktora, koja se okuplja i djeluje u župi Duha Svetoga – Sveta Mati slobode, 14. prosinca 2013. godine imala je svoj redoviti formativni susret na temu: "Marija Pomoćnica – Učiteljica animacije". O Mariji, njezinim stavovima, ulozi u životu svake osobe koja se dopušta voditi i oblikovati na putu svetosti, govorila je s. Zrinka Majstorović, prenoseći i sadržaje s marijanskog kongresa održanom u rujnu ove godine u Rimu.

Na susretu se okupilo oko 35 volontera instruktora. U početnom dijelu, budući da su većina bili novi instruktori, s radom skupine, ciljem i timovima koji čine strukturu skupine, upoznala ih je voditeljica Lana Ivanjek. Nakon toga uslijedila je igra upoznavanja i predavanje s. Zrinke koja se osvrnula na posjet don Pasquala Chaveza ovoj župi i njegove poruke mladima te im je prenijela pozdrave Majke Yvonne Reungoat iz Rima, a koje im je uputila za vrijeme održavanja marijanskog kongresa ostavljajući im zadatak da "zaposle Mariju u svom životuu." Predavanje se temeljilo na umjetničkom djelu, slici Marije Pomoćnice koja krasi glavni oltar istoimene bazilike u Torinu. Prema elementima slike i prikazu Marije, sudionici su upoznali ljepotu izričaja Marijine ljepote koja je sažetak ljepote salezijanske duhovnosti i stavove koje Marija komunicira, a važni su u animaciji djece i vođenju skupine općenito. Od Marijinog uspravnog položaja, preko ljepote lica, stava iskoraka, krune i žezla do bosih nogu, iščitavali smo stavove predanja, aktivnog sudjelovanja, suodgovornosti, bivanja s djecom svjesno i odgovorno vodeći ih putem duhovnog i ljudskog rasta i sazrijevanja, prema Kristu. Susret koji je sve obogatio Marijinom blizinom i prisutnošću nastavio se u obiteljskom ozračju s roditeljima i djecom koji četiri dana u tjednu pohađaju instrukcije u prostorijama župe.

KMP