Ovu subotu u popodnevnim satima mogli ste čuti pjesmu i vidjeti radost oratorijanaca koji su se okupili na oratoriju. Ipak, ovo je bio poseban oratorij i to zbog dva događaja koja su ga popratila. Subotnji oratorij je upotpunio posjet žepčanskih nogometaša. Ekipa KŠC DB Žepče osvojila je prvo mjesto na 4. memorijalnom malonogometnom turniru „Don Petar Šimić”. Drugo mjesto osvojila je ekipa Sv. Marko Križevčanin, treće mjesto ekipa Marija Pomoćnica Knežija, dok je nagrada za fair play pripala ekipi KŠC Don Bosco Žepče 2.

Na oratoriju su sudionicima turnira podijeljene medalje, pehari i zahvalnice. Posebne čestitke na ostvarenim rezultatima izrazio im je i župnik don Ante Vasilj. Drugi događaj je oratorijanska kestenijada koju su obilježili animatori zajedno sa oratorijancima u sklopu proslave dana svetišta Sveta Mati Slobode. Oratorij su ispunili plesovi, skeč i dinamične igre u kojim su oratorijanci skupljali bodove. Grupa sa najviše bodova prva je dobila kestene. Poslije igara druženje se nastavilo uz čaj i kestene. Ovime smo još jednom potvrdili ljepotu don Boscova nauka: ‘Igrajte se, skačite, vičite, samo nemojte griješiti!’ Po ovom zajedništvu približili smo se obećanoj radosti u raju.

FACEBOOK GALERIJA SLIKA