Kada je u nedjelju sat otkucao 23:00, tridesetak krizmanika i mladih naše župe, okupljenih na peronu 403 radosno je krenulo na dugo iščekivani put na otok Prvić. U busu je vladala dobra atmosfera,ali nas je ubrzo savladao umor. Don Josipove riječi „Vodice“ su oglasile odlazak iz autobusa. Uz predivan izlazak sunca zaplovili smo modrim morem uz krikove galebova.

Stigavši u Prvić Luku, don Božo nas je s osmjehom dočekao i otvorio nam vrata našeg doma narednih pet dana. Nakon kratkog odmora, zaputili smo se na plažu Šepurine i uživali kupajući se na toplom podnevnom suncu. Uz molitvu smo završili dan i pošli na spavanje. Iako se nismo svi otprije poznavali, zbližili smo se i postali prava ekipa. Uz don Josipovo vodstvo dublje smo shvatili značenje vjere i približili se Bogu. Na misnim i molitvenim susretima osjetili smo toplinu zajednice i Isusovu prisutnost. Naš boravak na otoku Prviću uveličao je i dolazak biskupa Ante Ivasa koji je održao misu u mjesnoj crkvi,te se poslije euharistijskog slavlja družio s nama. Na samom početku tjedna svaki od nas je dobio svog „štićenika“ za kojeg se molio i na poseban način brinuo kroz cijeli tjedan, tako smo svi mi iskusili ulogu anđela. Duhovni program obilježili su nam susreti u šumi gdje su se
održavale razne meditacije, molitve, svjedočanstva…slavlje mise se održavalo svakodnevno u šumi, kao i u crkvi,a slavlje su uveličali mladi koji su dodatno animirali misu. Zabavni program ispunjavale su nam raznovrsne igre koje su pripremili naši animatori uvijek susretljivi i  
spremni pomoći. Kroz igru, molitvu i pjesmu proživjeli smo pet predivnih i nezaboravnih dana koji će nam sigurno ostati u lijepom sjećanju.

Sara Z. i Dora J.