Na blagdan Cvjetnice, središnje misno slavlje u 10:30 sati predvodio je fra Ante Vučković, kao i misno slavlje u 12 sati. Misna slavlja počela su blagoslovom maslinovih grana i procesijom ispred svetišta. Središnje misno slavlje pjesmom je uveličao Mješoviti župni zbor, a misno slavlje u 12 sati animirao je zbor mladih Davidias.

U središtu današnje mise bilo je čitanje Kristove muke. Fra Ante pozvao je na razmišljanje o Isusovoj muci, križu, našem spasenju.

Na Cvjetnicu, Nedjelju muke Gospodnje, prisjećamo se slavnog Isusovog ulaska u Jeruzalem popraćenog poklicima naroda s maslinovim i palminim granama.
Prije misa, na ulazima u crkvu, mogla se kupiti maslinova grančica, a prihod od prodaje išao je za školovanje salezijanskih studenata i za duhovna zvanja.