Dvanaesti salezijanski festival duhovne glazbe "Don Bosco fest 2013 “ održan je u subotu 26. siječnja u dupkom punoj crkvi Marije Pomoćnice na Knežiji (Zagreb). Nastupili su bendovi, vokalno-instrumentalni sastavi i solisti iz naših odgojno-pastoralnih zajednica u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini u kojima je sudjelovalo više od 150 izvođača.

Sudionike je na početku pozdravio don Pejo Orkić, istaknuvši improviziranu don Boscu poruku da je on s mladima uvijek i posvuda, da želi njihovu vremenitu u vječnu sreću kao zagovornik i njihov uvijek najbolji prijatelj. Mladima se obratio i ravnatelj festivala don Ivan Šibalić poželivši svima istinsko mladenačko ozračje i duhovnu radost kojom inače odišu knežijanska glazbena slavlja.

Nama je posebno drago jer su na ovom festivalu nastupili i naši zborovi i to u vrlo jakom sastavu. Od glazbene radionice "Don Boscova radost", preko zbora srednjoškolki "Mirabilia Dei", zbora studentica "Laura", molitvene zajednice "Božja Pobjeda", pa do zbora mladih "Davidias" i don Boscovih volontera. Zaista impresivna brojka!

Na ovogodišnjem festivalu sudjelovali su slijedeći izvođači:

1.       Molitvena zajednica mladih 'Auxilium Christianorum'  –  U svojim snovima.  Župa Marije Pomoćnice, Rijeka. Glazba: Roberto Levak i David Bebić, tekst: Roberto Levak, aranžman: Grgur Sesar.

2.        Katolički dom za  studentice 'Lura'  – Laura Vicuña. Katolički dom sestara Kćeri Marije Pomoćnice, Jarun. Glazba: Antonella Mendiković; tekst: KDS 'Laura', aranžman: Ivan Radenko Pavuša.

3.       VIS Marija Pomoćnica – Zdravo Marijo. Župa Marije Pomoćnice, Knežija. Glazba: David Cindrić, tekst: Ana Beževan i David Cindrić, aranžman: Grgur Sesar.

4.       Zbor mladih župe sv. Josipa – Čuvaj djecu svoju. Župa sv Josipa, Rijeka. Glazba, tekst i aranžman: Josip i Silvestar Mežnarić.

5.       Skupina „Dominiks“   –  Izmoli nam spas. 'Katolički školski centar  Don Bosco', Žepče. Tekst: Tomislav Marić, glazba: Igor Marić, aranžman: Ana Ćurić, s. Blanka Jeličić i Igor Marić.

6.       Nikola Dragičević – Iz daljine. Župa Marije Pomoćnice, Knežija. Glazba, tekst i aranžman: Nikola Dragičević.

7.       Školski zbor 'Skrivena galama' – Sveti don Bosco, moli za nas. Salezijanska klasična gimnazija, Rijeka. Tekst i glazba: Mate Mrša, aranžman: 'Skrivena galama'.

8.       VIS Don Bosco –  Put vječne ljubavi . Župa Sv. Obitelji, Nova Mokošica (Dubrovnik). Tekst: Ivan Pezo, glazba: Antonijo Grdović, aranžman: Antonijo Grdović i Toni Butigan.

9.       Glazbena radionica 'Don Boscova radost' –  Don Bosco, dobro došao, Svetište Sveta Mati slobode, Jarun. Tekst: s. Zrinka Majstorović, glazba: Silvija Božić, aranžman: Ivan Radenko Pavuša.

10.   Zbor srednjoškolki 'Mirabilia Dei' –  Sveta Mati Slobode. Svetište Sveta Mati slobode, Jarun. Tekst i glazba: s. Zrinka Majstorović, aranžman: Ivan Radenko Pavuša.

11.   Sama Filia – Marijo Pomoćnice! Župa sv. Ivana Bosca, Podsused. Tekst: Lucija Račić, glazba: Suzana Pavić i Carolina Renić, aranžman: Tomislav Radić.

12.   Obiteljska zajednica ŽIR – Ti si izvor. Župa Marije Pomoćnice, Knežija. Tekst: Branko Lončarec, glazba i aranžman: Josip Nalis.

13.   'Davidias', Djeca i don Boscovi volonteri – Don Bosco i na zemlji i na nebu. Svetište Sveta Mati slobode, Jarun. Tekst, glazba i aranžman: Vitomir Ivanjek – Vito.

Voditelji: Matej Sunara i Frane Dobrović

Gost festivala: VIS Božja pobjeda, Jarun

Organiziator: Don Ivan Šibalić i povjerenstvo za pastoral mladih i zvanja

Glavni pokrovitelj: Hrvatska salezijanska provincija.