Pjevači našeg Mješovitog župnog zbora, kao i njihovi pridruženi članovi, nakon radosnog adventskoga hoda u molitvi, iščekivanju i tihoj pjesmi, proslavili su svetkovinu Rođenja Gospodinova u svojoj raspjevanoj zajednici na poseban način – završetkom „Adventske vježbe“ i razotkrivanjem imena pjevača za kojega se svaki član u tajnosti molio.

„Adventska vježba“ poseban je oblik vježbanja u molitvi, žrtvi i ljubavi za bližnje koji je raširen u mnogim zajednicama i obiteljima, a više od deset godina i kod našeg Mješovitog župnog zbora: na Prvu nedjelju došašća svaki pjevač izvuče ceduljicu s imenom osobe iz zbora za koju se u tajnosti moli kroz došašće. Na blagdan sv. Stjepana, nakon  zajedničkoga euharistijskoga slavlja u kojem je spomen na preminule članove zbora, proslava je Božića i završetak adventske vježbe i tada svaki pjevač uz simboličan dar otkriva za koga se molio. Ovoga Došašća adventskoj vježbi pridružio se i naš župnik don Ante Vasilj. „Adventska vježba“ i međusobna molitva u tajnosti tijekom Došašća najradosniji je i najiščekivaniji trenutak u pjevačkoj sezoni našega zbora koja nas iznova uči kako je lijepo kao braća zajedno živjeti i pjevati te Stvoritelju na svakome daru zahvalan biti.