U našoj župi u prepunom svetištu Sveta Mati slobode, 23. rujna slavljen je na misi u 9 sati zaziv Duha Svetoga. Da je počela škola, ali i župske aktivnosti moglo se primijetiti po velikom broju prisutne djece, posebno prvopričesnika i krizmanika, kao i roditelja i ostalih vjernika.

U euharistijsko slavlje okupljenu zajednicu uvela su djeca  predstavljanjem darova Duha Svetoga u obliku plamenova. U ulaznoj procesiji sudjelovali su ovogodišnji prvopričesnici koji su donijeli pred oltar upaljenu svijeću, školsku torbu i stopalo kao znak hoda prema Kristu. Euharistijsko slavlje uz sudjelovanje velikog broja ministranata, predvodio je don Josip Kajić koji se u prigodnoj propovijedi osvrnuo na bogatu liturgiju riječi spomenuvši između ostaloga dar mudrosti koju je u svojoj poslanici istaknuo sveti Jakov, kao i na važnost suradnje s Duhom Svetim na početku novih životnih izazova. Pjesmom je svetu misu animirao zbor srednjoškolki „Mirabilia Dei“. Nakon svete mise radost zajedništva nastavljena je druženjem u tzv. duhovnom kafiću Jedro.