Mjesec listopad Marijin je mjesec i mjesec krunice. Pozivamo sve župljane da se u što većem broju u ključe u listopadske pobožnosti koje će se kroz listopad održavati i u našoj župi, a započinjat će pola sata prije večernje sv. mise.

Listopad je mjesec svete krunice. Ova pobožnost nastala je povodom bitke kod Lepanta kada je, 1571., Zapadu zaprijetila opasnost od Osmanlija. Papa Pio V. uputio je poziv kršćanima da mole krunicu, a narod je velikodušno odgovorio.
Pobožnostima iskazujemo poštovanje pojedinim Božjim svojstvima, Kristu, Duhu Svetom, Gospi ili svecima. Cilj je svih pobožnosti unaprijeđivanje vjere i odanosti Bogu. Glazbenim rječnikom rečeno, izgovaranje Zdravomarije u krunici bio bi ritam, a razmišljanje o Isusovu životu bile bi riječi i melodija. Krunica angažira u molitvi čitavog čovjeka. Ove pobožnosti imaju stoljetnu tradiciju i preporučuju ih mnogi crkveni dokumenti.