Pet autobusa zagrebačkih studenata i mladih iz naše župe krenulo je u jutarnim satima prošle subote za Sisak na još jedan susret hrv. katoličke mladeži koji se održava već 10-ak godina po Hrvatskoj i BiH.

U ukupnom broju oko 25 000 mladih koliko ih je taj vikend prisustvovalo u ovom susretu, salezijanska mladež činila je prepoznatljiv dio mozaika mladih Hrvata iz Hrvatske i inozemstva.

>>> YOUTUBE SNIMKE <<<

Središnji subotnji događaj – sv. misa – u prisutnosti svih hrvatskih biskupa i dijela svećenstva sisačke biskupije, proslavljena je na velikom prostoru ispred crkve sv. Kvirina, sisačkoga zaštitnika i ranokršćanskoga biskupa i mučenika.

Mladi su zadovoljstvo iskazali i smještajem koji je osiguran po okolnim mjestima te je sve proteklo u najboljem redu. Veliko oduševljenje izazvala je vijest da će se sljedeći susret održati za dvije godine u Dubrovniku.