"Veliki teatar svijeta" je tekst koji je napisao najveći dramatičar španjolskog baroka Pedro Calderon de la Barca, a izvode ga salezijanski suradnici i animatori iz župe Marije Pomoćnice na Kmanu!

U ovo vrijeme korizme svatko od nas je pozvan da ispita samog sebe, tko je i odakle dolazi, i za što živi na ovome svijetu, a nakon ove predstave nećete moći se ne zapitati koji je istinski smisao ovozemaljskog života.

Radnja predstave odvija se između stvaranja i konačnog Božjeg suda. Bog stvara svijet i poziva ga u teatar da upriliči predstavu. Dodjeljuje mu glumce koji imaju svaki svoju ulogu. Bog daje uvodne napomene i smješta se u gledalište, a pozornicu zauzimaju glumci. U svojemu boravku na sceni, glumci se razvijaju i međusobno obogaćuju, te na kraju dolaze pred lice Stvoritelja. Tko će zaslužiti nagradu, tko će svojim predstavljanjem uloge koja mu je dana zakoračiti u svjetlo i sjesti za stol nebeske gozbe, saznati ćete ako dođete…

Stoga pozivamo vas sve da

  • 17.3. u 19.30h dođete na Jarun u veliku dvoranu Sv. Mati Slobode
  • 18.3. u 13h dođete na Knežiju

te vidite koja je vaša "uloga" u ovome svijetu…

UKRATKO:

TKO: splitski salezijanci suradnici i animatori

ŠTO: Veliki teatar svijeta

KADA: 17.3. (iza mise u 19), 18.3. (iza mise u 12)

GDJE: Sveta Mati Slobode, Knežija