Pozivamo sve mlade (od 16 god.) da se prijave do 30. ožujka za Susret hrvatske katoličke mladeži koji će se održati u Sisku u subotu 5. i nedjelju 6. svibnja.

SHKM u Sisku sedmi je po redu, a održat će se pod geslom "U svjetlosti hodimo!" (1 Iv 1,7).

Na prethodnom SHKM-u u Zadru okupilo se više od 30 000 mladih, a Susreti su se održavali i u Varaždinu, Puli, Šibeniku, Osijeku i Rijeci. U svom pozivu mladima na Susret, sisački biskup mons. Vlado Košić istaknuo je kako mladi znaju „otvorena srca susretati druge, graditi zajedništvo i pokazati u molitvi i druženju što je to Crkva“, a pozvani smo to posvjedočiti i u Sisku.

U subotu, 5. svibnja od 10 sati se očekuje dolazak mladih hodočasnika, a do 14 sati mladi će u gradu moći sudjelovati na pripremljenim radionicama, posjetiti muzeje i dr.

>>> http://www.mladisb.hr/index.php/80-susret-mladih <<<

U 14 sati krenut će procesija prema mjestu održavanja susreta. Predprogram će se održavati kod crkve Sv. Kvirina, a započet će u 15 sati. Do 16 sati predviđeno je prikazivanje filma o povijesti SHKM-a i filma o kulturnoj baštini Sisačke biskupije, a potom će biskup pozdraviti mlade. U dijelu programa od 16 sati mladi će imati priliku za ispovijed, a uslijedit će predstavljanje zajednice Cenacolo te predstavljenje mladih po regijama. U 17 sati bio bi glazbeni predah i animacija te upoznavanje mladih s uzorima Sisačke biskupije. Misa je predviđena u 18 sati. U nedjelju će se programi održavati u župama domaćinima.

U suradnji s Turističkom zajednicom u izradi su informativni letci svake župe koja je domaćin.

KOMPONENTE SUSRETA: * su označene obavezne komponente

Napomena: Majicu nabiskupije je moguće kupiti samo ovim putem, prilikom prijave, neće biti prodaje na samom susret niti nakon 30.3.

Za prijavu je potrebno OBAVEZNO SVE ovo:

• ime, prezime
  • datum rođenja
  • broj mobitela
  • e-mail adresa
  • veličina majice
  • 85 (bez majice), 110 (s 1 majicom) ili 135 kn (s 2 majice)

Prijave na 2 mjesta, bez obzira gdje se prijavite, svi idemo na susret zajedno

1. Ured Vijeća mladih župe Jarun

adresa: u sklopu velike dvorane, Sv. Mati Slobode

vrijeme: PON, UTO i PET 19.30 – 20.30h te NED 13 – 14 i 20 – 20.30h (preporučamo da se ne prijavljujete nedjeljom jer će biti gužva :D)

2. Ured studentskog kapelana