Formacijski susret u subotu 10. ožujka započeo je upoznavanjem novih instruktora sa starijim članovima kao i vježbanjem međusobnog povjerenja kroz zanimljive i edukativne igre.

U drugom dijelu formacije jedna od salezijanki suradnica, Iva Nikolić, održala je prezentaciju kojom je Družbicu Bezgrešne Marije (Školska grupa) upoznala s pojmom preventivnog sustava i istaknula glavne točke don Boscove pedagogije.

Glavni dio sastanka uključivao je gledanje filma o životu Ivana Bosca i to u dva dijela, a pauza u gledanju bila je ispunjena radom u grupama gdje se na temelju odgledanog raspravljalo o određenim odgojnim temama i odnosu prema djeci i mladima. Instruktori su kroz film pažljivo pratili kako se don Bosco odnosi prema brojnim problemima koje je susretao u djelovanju s mladima te razmišljali kako metode ovog sveca mogu bolje primijeniti u vlastitom radu.

Susret je završio sažetkom popodnevnog druženja i zajedničkom molitvom instruktora.