Na prvu nedjelju Došašća naša župa doživjela je dvostruku radost: radost početka nove liturgijske godine i predstavljanja prvopričesnika cijeloj župnoj zajednici.

Iako je bilo 134 djece koja su izrekla svoj „Evo me“, sve je proteklo dostojanstveno i svečano.

Najljepše od svega bilo je što su u svemu sudjelovali i roditelji. Jedni su sudjelovali u pokajničkom činu, drugi čitali riječ Božju, treći s djecom prinosili darove.

Jedan je otac nakon službe riječi u ime ostalih roditelja, zamolio župnika da primi njihovu djecu kao kandidate za Prvu svetu pričest. Djeca su oduševljeno odgovarala na svaki župnikov upit i obećala da će redovito dolaziti na nedjeljnu Euharistiju, župnu katehezu i redovito moliti.

Preostaje nam samo da ih podupremo u tome i pratimo njihov hod ususret Isusu koji ih čeka.